ЦРВЕН ЧАЈ ВОСОК (ТОПОЛ) DEPILEVE 1КГ

ЦРВЕН ЧАЈ ВОСОК (ТОПОЛ) DEPILEVE 1КГ

950 MKD
Шифра на производ: 6108
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Нова ексклузивна формула со Црвен чај (за освежување на кожата).

Зошто црвениот чај е добар за кожата?

  • Анти-воспалителен, што значително го ублажува црвенилото и го смирува високиот крвен притисок.
  • Богат со алфа-хидроксилна киселина и цинк, за забрзана репродукција на нови клетки и лековито дејство врз акни и исончана кожа.
  • Ги измазнува брчките на кожата и го изедначува тенот.
  • Кожата станува отпорна и сјајна.

Овој восок е стимулатор за нова кожа со ниска температура на топење,

брзо се суши, а сепак ја задржува флексибилноста!

Тип на влакно: кратки, средни, долги.
Тип на кожа: сите типови.
Зони: раце, нозе, грб.

2 пакувања од 500 гр.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

  • +389 (02) 3109 130
  • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2019. UKION SHOPS