Depileve Бронзен восок за мажи Depileve 500гр. Бронзениот восок е специјално дизајниран за отстранување на посилни, кератинизирани машки влакна. И покрај тоа, поради извонредните својства кожата да ја прават свилена и мазна, погоден е и за депилација на жени. Содржи салицилна киселина за спречување на враснати влакна, женшен за ревитализација и обновување, рицинусово и сончогледово масло за хидратација и смирување на кожата. Има средно врем.. Category: Депилација  >  Мажи Product #: 6128 Regular price: 520 ден. 520 Available from: Depileve
Бронзен восок за мажи Depileve 500гр.

Бронзен восок за мажи Depileve 500гр.

520 ден.
Производител: Depileve
Шифра на производ: 6128
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Бронзениот восок е специјално дизајниран за отстранување на посилни, кератинизирани машки влакна. И покрај тоа, поради извонредните својства кожата да ја прават свилена и мазна, погоден е и за депилација на жени. Содржи салицилна киселина за спречување на враснати влакна, женшен за ревитализација и обновување, рицинусово и сончогледово масло за хидратација и смирување на кожата.

Има средно време на сушење и погоден е за сите делови на телото. Extra Film Bronze е во форма на гранули поради што побрзо се топи и може да се користи во дози кои ви се потребни.

Главни активни состојки:

  • Салицилна киселина: дава на восокот антисептични својства, спречува инфеција на порите и намалува појава на фоликулитис. Нежно ексфолира.
  • Масло од ЖенШен: ревитализира и ја обновува кожата. Има тонизирачки и обновувачки антиоксидантни својства. Кожата ја прави мазна, светла и поеластична.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: rolon, bronze, depileve, obnovuva, koza, mazhi

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

  • +389 (02) 3109 130
  • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2021. UKION SHOPS