DOLCE VIVERE NESTI DANTE 250ГР
 • DOLCE VIVERE NESTI DANTE 250ГР
 • DOLCE VIVERE NESTI DANTE 250ГР
 • DOLCE VIVERE NESTI DANTE 250ГР
 • DOLCE VIVERE NESTI DANTE 250ГР
 • DOLCE VIVERE NESTI DANTE 250ГР
 • DOLCE VIVERE NESTI DANTE 250ГР
 • DOLCE VIVERE NESTI DANTE 250ГР
 • DOLCE VIVERE NESTI DANTE 250ГР
 • DOLCE VIVERE NESTI DANTE 250ГР
 • DOLCE VIVERE NESTI DANTE 250ГР

DOLCE VIVERE NESTI DANTE 250ГР

240 ден.
Производител: Nesti Dante
Шифра на производ: NDD
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Dolce Vivere - врста :

Зар не би сакале да ги пренесете сетилата во монденски италијански места:

Рим, Фиренца, Капри, Сардинија, Венеција, Портофино, Пиза, Комо Езеро, Сицилија или Милано?

Разгалете се себе или блиските, со природни сапуни и сензуалниот мирис на Италија ...

Dolce Vivere
Венеција Црвена геранија, оризов облак и цвет на памук, Ве носат во Венеција. Сапунот е со благ мирис посветен на ароматните сеќавања на уметничките дела, чувства и искуства на вистинскиот живот.
Капри Сапун со изненадувачки и единствен мирис кој оддава со шарм, романса, мит, легенда, уметност и страст. Цвет од портокал, смрзната Мандерина и Босилок.
Комо Езеро Јасминов цвет, Шафран и син Зумбул. Бегство во летно попладне на место каде во езерото се рефлектира сонцето, сензуален мирис на шафран и зумбул кои создаваат совршена хармонија.
Милано Милано со мирис на Лилијан, врба и Дабов Мошус.
Пиза Бела Магнолија, цвет од Праска и Јоргован. Сензуален, свеж и закрепнувачки, слатко спонтан и природен. Овој сапун е проткаен со ноти на бела Магнолија и Јоргован кои создаваат спој на светлост и позитивна енергија.
Портофино Патување низ прекрасни чувства, босоноги по трева, роса на прстите и ветрец на нечие лице. Единствено место, преубав залив, потполно природно италијанско ремек дело. Лен, Роза и Лилјан се волшебните состојки на овој сапун.
Рим Со мирисот на расцветан Олеандер, Мускат и Смоква на Вашата кожа, тргните кон вечниот град Рим и почуствувајте како Ве опива свежината на преубавите градини на плоштадите со фонтани кои во Вас будат желба повторно да се вратите.
Сардинија Свеж и чист утрински воздух, сонце над плажа и див мирис на бобинки кои будат ароматично чувство на емоции и сеќавања. Слаткиот нектар на мирта, мастик и грмушка на хеликрисум ќе Ви ја откријат тајната на Сардинија.
Сицилија Магичните мириси на Сицилија: море и Папирусово дрво. Морската сол ќе направи длабок пилинг на кожата, а розевите цветови на Боганвил ќе ве однесат на дивото крајбрежје.
Фиренца СЛАДОК ЖИВОТ - Затворете ги очите и замислите што се Италија може да понуди. Почуствувајте го духот на Фиренца со силните мириси на син Ирис, утринска роса и Ловор.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: bio, sapun, miris, italijanski, gradovi

За нас

Нашата компанија ја започна својата историја на формирање во време кога пазарот на професионалната козметичка индустрија во нашата земја беше се уште во подем. И со текот на времето го заслужи правото да се смета за еден од лидерите на македонскиот професионален козметички пазар. Сите овие години ние работевме со цел на нашите клиенти да им обезбедиме полесно работење со поголема профитабилност во својот бизнис.

Повеќе..

Контакт

 • +389 (02) 3109 130
 • info@depileve.com.mk

Facebook

Геминис Интернатионал © 2020. UKION SHOPS